Ганнівська громада
Новоукраїнський район, Кіровоградська область

"Крізь призму поминальної свічі, вселенський біль пече нам душі"

З метою поглиблення знання учнів та присутніх про роки Голодомору в Україні та його наслідки для українського народу у Ганнівській сільській бібліотеці пройшов захід під назвою «Крізь призму поминальної свічі, вселенський біль пече нам душі».

24 листопада Ганнівська сільська бібліотека запросила учнів середніх класів Ганнівської ЗОШ для проведення години-спомину присвячену пам’яті жертвам Голодомору в Україні 1932-1933 років.

Обладнання: На стіні образ Божої Матері прикрашений вишитим рушником. На столах різнокольорове листя і чорні стрічки.

На окремому столі розламана хлібина, склянка з водою, зверху окраєць хліба. Свічка в підсвічнику. Напис «Ціна йому – життя».

Оформлена книжна виставка: «Голодомор – символ вічної скорботи».

Тем. поличка: «Історія в фотографіях: Трагедія Голодомору 1932-1933 років»

Перед початком заходу бібліотекар Світлана Миколаївна запалила поминальну свічку. Потім розповіла присутнім про причини, наслідки, цифри, факти Голодомору для України, описані в історичній довідкі та в документальних матеріалах. Учні школи – Дмитренко Наталія, Подорога Катерина, Колісник  Аліна читали вірші про Голодомор. Грязнов Олександр та Катеринюк Софія розповіли, що вони знають про страшні часи з розповіді своїх рідних. В кінці вчитель історії Ганнівської ЗОШ Дегтярьова Наталія Миколаївна підбила підсумки заходу, учні активно обговорювали почуте.

Діти ознайомилися з матеріалами виставки та передивилися фотографії. На цьому захід було завершено.